Posadzki cementowe | Porady | Duże parkingi podziemne

Duże parkingi podziemne

Duże parkingi
Miejsca parkingowe potrzebne są przy każdej dużej hali gdzie odbywają się spotkania lub zawody sportowe. Również wokół galerii handlowych oraz dużych sklepów typu hipermarket potrzebny jest teren który zostanie przygotowany pod miejsca parkingowe. Bez miejsc do zaparkowania auta klient nie przyjedzie do danego punktu usługowego. Jeśli jego wizyta jest wymagana to wybierze on takie miejsce i taką firmę która udostępni miejsce do zaparkowania pojazdu kontrahenta.

Duże markety oraz budynki które mają na celu wynajmować powierzchnie biurowe często decydują się na zagospodarowanie terenu pod budynkiem w formie garażu podziemnego. W przypadku garaży naziemnych można je wykończyć asfaltem lub kostką brukową. Jednak w przypadku garaży podziemnych niektóre maszyny lub formy wykończenia nie zdają swoich egzaminów.

Asfalt ma to do siebie że formowanie z niego gładkiej powierzchni wymaga użycia dużej maszyny która wydziela dużą ilość spalin. Garaże podziemne mają tą cechę że posiadają małą ilość form wentylacji. Zazwyczaj korzystają one z luftu powstałego podczas projektowania a następnie wybudowania wjazdów i wyjazdów do podziemnego magazynu samochodów. Jednak takie wykonanie ma zbyt małą przepustowość aby pracownicy mogli wykorzystać tak duży sprzęt do wykonywania asfaltowych parkingów.

Kostka brukowa przydaje się na powierzchni jednak pod ziemią jej właściwości zaczynają działać na jej niekorzyść. Na gruncie czyli na powierzchni, luki między kostkami sprawiają że część opadów atmosferycznych bezpośrednio przenika do gruntu. Kostki brukowe nie są fugowane ani w żaden inny sposób nie zabezpiecza się spoin. Dlatego dopiero większy nadmiar wody spływa po ich powierzchni w kierunku zaprojektowanych studzienek kanalizacyjnych. W przypadku garażu znajdującego się pod ziemią, luki w łączeniach po między kostkami powodują że wody gruntowe mogłyby zalewać lub nawet zniszczyć tak przygotowaną powierzchnię.

Inne nasze artykuły:
Technologia Mixokret
Garaże i podjazdy w domach
Wyrownanie dużych powierzchni

Wylewki Mixokret w garażu podziemnym
Wykonanie parkingu podziemnego dla galerii lub budynku biurowego najlepiej wykonać przy pomocy maszyny Mixokret. Agregat ten łatwo dostarczyć na miejsce wykonywanej pracy oraz przy pomocy wbudowanej pompy oraz węży można łatwo dostarczać przygotowaną mieszankę na miejsce gdzie ma ona utworzyć posadzkę. Przygotowanie powierzchni pod posadzki betonowe wymaga wysypania kruszywa które już stanowi pierwszą warstwę izolacyjną. Często kruszywo już wcześniej zostało przygotowane i posiada domieszkę cementu dzięki czemu ma szansę związać swoją strukturę.

Następnie na wstępnie przygotowaną powierzchnię wylewa się masę przygotowaną przez agregat Mixokret. Podczas przygotowywania ostatecznej masy można użyć plastyfikatorów dzięki którym uzyskana powierzchnia po mechanicznym zacieraniu będzie przypominać żel beton o gładkiej niemal równej powierzchni. Tak przygotowana posadzka ma bardzo wysokie parametry obciążenia na metr kwadratowy, idealną strukturę do czyszczenia wodą oraz szczotkami zamontowanymi na mechanicznych pojazdach. Dodatkowo stanowi idealną barierę dla wody gruntowej która może podnieść swój poziom po intensywnych opadach. Te cechy sprawiają że wylewki cementowe są najlepszym rozwiązaniem technologicznym do wykonania parkingów podziemnych.

Strona główna, O firmie, Oferta, Nasze realizacje, Porady, Mapa strony, Kontakt