Posadzki cementowe | Porady | Tynki maszynowe a Mixokret

Tynki maszynowe a Mixokret

Agregat Mixokret
Urządzenie to ogólnie stworzone jest do wykonywania masy z dostarczonych składników. Agregat Mixokret ma za zadanie mieszać te składniki które są do niego wsypywane przez podajnik. Mixokret zastępuje w pewnym sensie betoniarkę gdyż jego wewnętrzne urządzenie do mieszania przypomina do złudzenia działanie betoniarki. Wyróżniającym udogodnieniem agregatu Mixokret jest wbudowana pompa spiralna która potrafi dostarczyć za pomocą węży, uzyskaną mieszankę w dowolne miejsce gdzie mają być przeprowadzane prace wykończeniowe. Z definicji Miksokret miesza, piach, wodę oraz cement tak aby uzyskać gładką mieszankę która spełnia określone właściwości. W początkowej fazie rozwoju agregat Mixokret był używany wyłącznie do wytwarzania masy na posadzki betonowe. Jedak z idąc z duchem czasu i rozwoju, rzemieślnicy którzy wykorzystywali o urządzenie wpadli na kolejny sposób jego wykorzystania.

Tynki maszynowe z Mixokreta
Skoro urządzenie Mixokret jest przystosowane do mieszania składników które standardowo trafiały do betoniarki, może ono też ze stu procentową skutecznością mieszać składniki na tynki. Wiadomo że powierzchnie na które nakładane są tynki mają taką samą powierzchnię jak posadzki lub nawet większe. Wszystko zależy od powierzchni jakie inwestor zawarł w projekcie. Jednak faktem jest że posadzki oraz ściany to największe powierzchnie które należy poddać wykończeniu. Dlatego wykonawcy powierzchni tynkowych również zaadaptowali agregat Mixokret do mieszania tynków i ich maszynowemu nakładaniu na ściany. Technologia ta przyśpiesza wykonanie usługi oraz zmniejsza stanowczo koszty. Do wykonania tej samej ściany w znacznie krótszym czasie potrzeba do czterech pracowników mniej. A jedynym dodatkowym elementem jest przygotowanie siatki zbrojeniowej która będzie naszym profilem oraz materiałem który przytrzyma na miejscu ciekły tynk.

Inne nasze artykuły:
Wykonanie parkingów podziemnych
Garaże i podjazdy w domach
Wyrownanie dużych powierzchni

Przygotowanie powierzchni roboczej
W celu przygotowania ściany pod nakładanie tynku maszynowego, należy wcześniej wyciągnąć profil ściany. Po przygotowaniu listew wyrównujących oraz ustawiających linie proste, mocujemy do nich siatkę zbrojeniową. Siatka musi być mocno naciągnięta, to ona powinna stanowić linię ściany którą wykonujemy. Gdy siatka jest już naciągnięta i przymocowana do listw profilowych możemy zaczynać mieszać składniki które będą następnie tworzyć nasz tynk maszynowy. Za pomocą węży oraz pompy ślimakowej możemy dostarczyć uzyskaną mieszankę w dowolne miejsce budowy. Za pomocą kilku chwil możemy umieścić cały materiał który ma tworzyć strukturę naszego tynku na przygotowanej ścianie a następnie jedynie wyrównać pacą miejsca gdzie zgromadził nam się nadmiar mieszanki. Tak wstępnie wyrównaną powierzchnię pozostawiamy do wyschnięcia i utwardzenia. Gdy ściana pokryta tynkiem maszynowym nabierze swoich właściwości można przystąpić do nakładania gładzi i ostateczne wyciąganie prostych powierzchni.

Agregat Mixokret nadaje się do wielu zastosowań. Oprócz posadzek cementowych można również przygotowywać za jego pomocą tynki maszynowe które również znacznie skracają czas wykonania a tym samym zmniejszają koszty.

Strona główna, O firmie, Oferta, Nasze realizacje, Porady, Mapa strony, Kontakt