Wylewki betonowe | Porady | Mixokret – agregat, co to jest

Opis technologii agregatu Moxokret

Posadzki można wykonywać na wiele sposobów, jednak najlepszym jest wykorzystanie agregatu Mixokret. Urządzenie to jest wykonane w wysokiej technologii dzięki czemu może być wykorzystywane do komercyjnego zastosowania czyli wykonywania prac budowlanych na dużą skalę. Używanie agregatu Mixokret znacząco przyśpiesza pracę oraz zmniejsza koszty wykonania usług co przekłada się na bardziej konkurencyjną ofertę dla potencjalnego kontrahenta.

Urządzenie typu agregat Mixokret jest kompleksowo wyposażone w podajnik dzięki któremu uzupełniamy materiałami składowymi (cement, piasek, woda, plastyfikatory oraz włóknami polipropylenowymi). Wszystkie elementy składowe trafiają w pierwszej kolejności właśnie do wspomnianego podajnika a stamtąd wprost do komory mieszającej. Gdy wszystkie materiały potrzebne do wytworzenia masy cementowej zostaną dokładnie wymieszane, agregat kieruje je za pomocą wbudowanej pompy ciśnieniowej do węży dzięki którym mieszanka jest dostarczana na miejsce wykonywanej konstrukcji. Agregat Mixokret jest wyposażony w silnik diesla, co zapewnia możliwość używania urządzenia na terenie budowy bez prądu. Także nawet w trakcie awarii zasilania agregat Mixokret sprawnie wykonuje swoje zadania. Każde urządzenie jest wyposarzone również w sprężarkę śrubową która pozwala gotową mieszankę dostarczyć w dowolne miejsce budowy. Zasięg sprężarki w agregacie Mixokret to 150 metrów w poziomie oraz 80 metrów w pionie. Dzięki takiemu zasięgowi można z poziomu gruntu wykonywać prace na wysokości. Agregat Mixokret cechuje się wysoką wydajnością do około 5m 3 na godzinę. Pozwala to znacznie szybciej wykonać pracę w przeciwieństwie do starszych metod.

Inne nasze artykuły:
Technologia Mixokret
Znaczenie słowa Jastrych
Zastosowanie wylewki betonowej

Agregat Mixokret może być wykorzystywany do wylewania posadzek betonowych oraz tynków maszynowych. Zastosowanie jest wszechstronne, jednak nasza firma wykorzystuje go głównie do wylewania posadzek półsuchych typu jastrych na terenach domków jednorodzinnych, mieszkań oraz hal przemysłowych.

Strona główna, O firmie, Oferta, Nasze realizacje, Porady, Mapa strony, Kontakt