Posadzki betonowe | Porady | Materiały do posadzki betonowej

Materiały do posadzki betonowej

Posadzki cementowe
Wykonanie dobrej posadzki betonowe jest uwarunkowane użyciem odpowiedniego przepisu na masę którą będziemy wykonywać ten zabieg. Jak każda mieszanka różnych materiałów tak i wylewka betonowa musi być wykonana w odpowiednich proporcjach z wyselekcjonowanych materiałów. W przypadku posadzki cementowej należy użyć specjalnie przygotowanych podzespołów aby wykonana mieszanka w końcowym momencie była odpowiednio przygotowana. Użycie niewłaściwych materiałów lub połączenie ich w złych proporcjach zaowocuje niską jakością uzyskanej powierzchni lub krótką trwałością. Właśnie dlatego specjaliści od wylewek betonowych przez lata dopracowywali odpowiedni przepis na mieszankę którą można wykonać za pomocą agregatu Mixokret. Specyfika tego urządzenia jest bardzo elastyczna, można za jego pomocą wykonywać wiele prac na rożnych oraz powierzchniach posadzek oraz ścian, dlatego stosuje się rożne przepisy na wytworzenie odpowiedniej masy pod konkretne zastosowania.

Popularny przepis na mocną strukturę posadzki betonowej
Aby uzyskać twardą a za razem mocną posadzkę betonową wykonaną przy pomocy agregatu Mixokret, należy połączyć składniki naszej masy którą będziemy wylewać jako przyszłą posadzkę w odpowiednich proporcjach. W celach poglądowych przygotowaliśmy najbardziej popularną mieszankę obliczoną na powierzchnię 100 metrów kwadratowych posadzki betonowej.

Inne nasze artykuły:
Wyrownanie dużych powierzchni
Co to jest mixokret ?
Zastosowanie wylewki betonowej

Do wykonania naszej mieszanki potrzebujemy następujących składników:

Przepis:

6 metrów sześciennych pisaku który wcześniej został przesiany oraz wypłukany.
1200 kg cementu portlandzkiego o grubości nieprzekraczającej 32,5 milimetra.
3,5 kg mikro zbrojenia.
5 litrów plastyfikatora.
Rolka foli budowlanej 0,2 milimetra.
Rolka foli 0,3 milimetra jako hydroizolacja.

Pierwsze trzy składniki wraz z wodą która jest konieczna do połączenia wymienionych elementów przyszłej posadzki należy wsypywać do podajnika urządzenia Mixokret. Mikro zbrojenie oraz folie izolacyjne należy ułożyć na powierzchni roboczej. Przy grubych posadzkach można również zastosować usypanie gruzy w celu zaoszczędzenia użytych materiałów. Stosowanie gruzu lub gryzu jest bardzo popularne gdy warstwa posadzki jest grubsza niż 5 centymetrów. Usypując wypełnienie znacznie zmniejszamy ilość materiałów które musimy zużyć podczas wylewania posadzki.

Strona główna, O firmie, Oferta, Nasze realizacje, Porady, Mapa strony, Kontakt