Posadzki cementowe | Porady | Folia budowlana

Folia budowlana

Folia budowlana
W odróżnieniu od swoich bardziej znanych zwykłemu zjadaczowi chleba folii typu reklamówka czy też tak zwana zrywka, folia budowlana nie nadaje się do produktów spożywczych ale za to świetnie sprawdza się przy pracach budowlanych. Zastosowanie folii budowlanej podczas pracy przy budowie budynku jest naprawdę bardzo dużo. Cienkie folie o grubości 0,2 milimetra służą zazwyczaj jako drobna izolacja między podłożem a posadzkami betonowymi. Grubsze folie o grubości 0,3 milimetra zazwyczaj służą już jako hydro-izolatory czyli izolacja wstępnie odporna na wodę.

Izolacja fundamentów
Pierwotnie podczas budowy nikt zazwyczaj nie zwracał uwagi na izolację fundamentów co często powoduje wilgoć w starych domach i kamienicach. Po powodziach z ostatnich lat wiele budynków przechodziło osuszanie fundamentów. Podczas osuszania fundamentu, pracownic budowlani przed zakopaniem wykopu technicznego kładą w formie izolacji folię budowlaną na osuszone elementy konstrukcyjne. Zapobiega to ponownemu ciągnięciu wody przez konstrukcję i chroni właściciela przed szybkim ponawianiem osuszania.

Inne nasze artykuły:
Jak przygotować powierzchnię pod wylewki betonowe ?
Czy posadzka betonowa współgra z ogrzewanie podłogowym ?
Materiały potrzebne do wykonania posadzki betonowej

Współczesne budownictwo
W współczesnym budownictwie stale używamy folii budowlanej jako izolatora. Cienkie i grubsze formaty folii budowlanej przydatne są w różnych sytuacjach. Pierwszym i najbardziej znanym zastosowaniem jest kładzenie folii budowlanej pod posadzki betonowe wylewane za pomocą agregatu Mixokret. Stanowią one pierwszą warstwę stykową z gruntem który w różnych sytuacjach może nabierać wilgoci którą następnie przekaże na wylewkę betonową. Dzięki zastosowaniu warstwy izolacyjnej w postaci folii budowlanej, uzyskamy dodatkową ochronę dla swojej podłogi. Folii budowlanej używamy również przy zabezpieczeniu dna komina. Często podstawa komina znajduje się odrobinę niżej niż fundamenty. W przypadku gdy komin stanowi trzon i podporę części konstrukcji, konstruktorzy osadzają go na szerokiej podporze. Takie zabezpieczenie w formie izolacji z folii budowlanej warto zastosować aby ochronić konstrukcję przed nasiąkaniem wodą. Kolejnym zastosowaniem jest ochrona podłogi podczas wykonywania prac remontowych oraz wykończeniowych. Stanowi ona cienką warstwę, ale skutecznie chroni przed zabrudzeniami a nawet przed drobnymi uszkodzeniami. Pamiętajmy również że folia budowlana to doskonały izolator na dach. Przed położeniem właściwego dachu warto zabezpieczyć konstrukcję warstwą grubej folii budowlanej. Posłuży ona za dodatkowy izolator który ewentualne przecieki skieruje w dół dachu chroniąc przed przemakaniem wgłąb konstrukcji.

Strona główna, O firmie, Oferta, Nasze realizacje, Porady, Mapa strony, Kontakt